Jdi na obsah Jdi na menu
 


Prášek Skočdopole

Prášek Skočdopole

Věk
Neznámý
Pohlaví
Muž
Druh
Letadlo
Titul
Práškovací letadlo, závoďák
Karma
Kladná
Autor
Klay Hall
Hraje
Neznámé
Blízcí
Skipper Rilley,Dottie,I shani,Chug    
Výskyt
 Auta,Letadla

 Prášek Skočdopole je malé práškovací letadlo, které sní o tom, že se stane závodníkem. 

  Charakter

 Prášek je malé letadlo, které zřetelně charakterizuje bílá a oranžová barva. Je to snílek, jenž musí den co den práškovat pole s kukuřicí. Aby si tuto práci ulehčil, představuje si, že místo práškování závodí s profesionálními stíhači. Avšak ve skutečnosti se Prášek paradoxně bojí výšek a vždy, když vyletí, až příliš vysoko, dostává závratě. A přestože je to pracant „nad“ poly, dokáže být i velmi romantický. 

Příběh

  Prášek začíná v příběhu svým typickým sněním o závodech během práce se svým přítelem Leadbottomem . S touto prací je však už velmi nespokojen a touží po tom zapsat se do soutěže létání, ve které prvních pět zařadí do celosvětové letecké Rally. Každý den po práci proto trénuje na vlastní pěst podle příručky létání, kterou mu čte jeho další přítel - auto na převoz paliva  Chug. Toto experimentování je však někdy na jeho motor až příliš velká zátěž, a proto se často porouchá. Automechanička Dottie   mu i přes svůj nesouhlas pomůže a vylepší výkon jeho motoru, aby se mohl zapsat na konkurz závodníků. Jakmile na závody přijel, všichni ho měli pochopitelně za "outsidera". O to větší překvapení pro ostatní bylo, když se Prášek umístil v první desítce. Bohužel pro něho byl ale až na šestém místě a musel se tak vrátit s prázdnou. Byl velmi nešťastný a počítal s tím, že se na hlavní závod nepodívá, když náhle přijel sám pořadatel konkurzu s oznámením diskvalifikace jednoho z pěti vítězných letadel. Tudíž se Prášek dostává do samotných hlavních závodů Letecké Rally. Malé letadlo je pochopitelně štěstím bez sebe, a aby toho nebylo málo, nabídne se i  Skipper, známí jako válečný hrdina, že ho naučí létat jako profesionála. Jak sám vždy říká„Nezáleží na rychlosti, ale dovednosti“. Denně ho proto trénuje a Prášek závodí se stínem obřího dopravního letadla  Trippa, které nad nimi pravidelně den co den létá. Jakmile Prášek skončí v cíli dříve než stín letadla, Skipper uzná, že je připraven. 

 

  


 Prášek byl ale celý zničený díky zřícení se do oceánu a už to vypadalo, že v závodech končí. Spoluzávodníci mu ale darovali nové součástky za jeho statečnost a i jako poděkování. Malý hrdina byl tak „vymazlenější“, nežli kdy před tím. Zde se dozvěděl i pravdu o Skipprově minulosti. O tom, proč měl jen jednu misi, kvůli které od té doby už nikdy nelétal. Dokonce se opět spřátelil s Ishani, která se mu za vše omluvila a darovala mu svou novou vrtuli, načeš si nechala namontovat znovu tu svou starou.A k Práškově štěstí ho pořadatelé pustili i k dokončení závodu,přestože poslední část nedokončil, neboť uznali, že to bylo z důvodu zničené navigace. Musel ale začínat s velkým zpožděním od ostatních. Práška tak čekala poslední část závodu zpátky do New Yorku, kde už byla připravena cílová páska. Malé letadlo dohnalo náskok ostatních velmi rychle a dostalo se až na čtvrté místo. Hned za Ripslingera a jeho poskoky dvojčata Neda a Zeda, kteří se ho mimo dosah kamer rozhodli zničit. A bývalo by se jim to i podařilo nebýt Skippera, který se opět rozhodl vzlétnout do oblak a pomoct Práškovi. Než se Prášek zbavil dvojčat, Ripslinger si to už hnal k cíli. Malé letadlo letělo okamžitě za ním. Bohužel jeho rychlosti při zemi nestačil, a proto se rozhodl zbavit se strachu z výšek a vystoupat až do oblak, kde ho vítr požene rychle vpřed. Díky tomu dohnal Ripslingera a oba se blížili už do cílové „rovinky“. Ripslinger si ale nevšimnul, že je Prášek těsně za ním a už vůbec netušil, že Práškův přítel Chug odhalil jeho menší „slabinu“. A tou je jeho pózování pro kamery těsně před cílem. Toho Prášek využil a během této Ripslingerovy nepozornosti se mu podařilo závodníka předlétnout a zvítězit tak velkolepé, celosvětově známé letecké Rally závody. 

 Práškovi se tak splnil jeho sen. Skoncovat s obyčejným práškováním pole a stát se světoznámým závodníkem. A aby toho nebylo málo, rozhodl se přidat k leteckému námořnictvu, kam se s ním vrátil i sám Skipper.