Jdi na obsah Jdi na menu
 


alfa a omega

20. 4. 2015

Dva znepřátelené vlčí rody spojí až společná dobrodružná cesta.

Dobrodružná cesta  i milostný příběh dvou mladých vlků ve filmu Alfa a Omega pobaví všechny generace.

Hlavní hrdinové ve filmu Alfa a Omega ve 3D provedení jsou dva  vlci z jedné smečky Kate a Huphrey.Ovšem každý má dost jiné postavení.Kate je mladá dáma z rodu Alfa,jejíž otec je jeden z vůdců smečky,tedy se podle toho musí chovat,což znamená být dostatečně vznešena a také odpovědná k osudu celé rodiny.Na druhé straně je potom Humphrey,Omega vlk,který stojí na vůbec nejnižší příčce hierarchie.To mu ale umožňuje žít zcela podle svého,je apsolutně svobodný a může trávit celé dny s kamarády,bavit se a pářit.Otec Kate aby zajistil ve smečce klid,zasnoubí svou dceru se synem konkurenčního Alfa samce.Jenže všechny plány mu v jednom okamžiku zničí lidé.Ti při lovu zasáhnou Kate a Humphreyho uspávací pistojí a oba mladé odvezou daleko od domova do přírodního parku v Idahu,kde by podle nich měli založit rodinu.Kate a Humphrey se ale rozhodnou vrátit se domů do národního parku v Kanadě..Vydají se na dobrodružnou cestu Spojenými státy,kde sice zpočátku na sebe narážejí jejich odlišné povahy a představy o životě,nakonec ale dokážou spolupracovat jako tým,a dokonce se do sebe zamilují.Jak ale přivítá rozhadaná smečka?A podaří se jim zachránit vlčí smečku?

Jak dopadne putování dvou rozdílních vlků,kteří k sobě zahoří láskou?

 Co nemůže postrádat správné dobrodružství na cestě? Stopování, naskakování do rozjetých náklaďáků, rozzlobené medvědy, píchavé dikobrazy nebo setkání s husou golfistkou a kačerem coby nosičem holí. Jen se zeptejte Kate a Humphreye! Jsou to dva vlci z jedné smečky. Ovšem s pořádnými rozdíly. Kate je z rodu Alfa a její otec je jeden z vůdců smečky, takže se mladá vlčí dáma musí chovat podle toho – vznešeně a odpovědně vůči osudu celé rodiny. Humphrey je Omega vlk, to znamená, že stojí na nejnižší příčce hierarchie. To mu umožňuje být absolutně svobodný, a proto tráví celé dny s kamarády a baví se. Aby zajistil klid ve smečce, otec Kate se rozhodne zasnoubit svou dceru se synem konkurenčního Alfa samce. Nicméně, čáru přes rozpočet všem plánům udělají lidé. Při lovu zasáhnou Kate a Humphreyho uspávající střelou. Oba mladí vlci pak procitnou daleko od domova v přírodním parku v Idahu, kde by podle lidí měli založit rodinu. Oni se ale rozhodnou jinak – vypraví se napříč kontinentem zpět domů, do Jasperova národního parku v Kanadě. Jak to ale dát dohromady, když Humphreyho heslo je „Ať se všichni baví!“, zatímco Kate prosazuje „Já jsem vůdkyně“? Při své dobrodružné cestě se naučí spolupracovat jako tým a jak jinak, než se do sebe zamilují. Jak je ale přivítá rozhádaná smečka? Podaří se jim zachránit vlčí rod?

Jde o animovanou pohádku, kterou bych doporučila dětem mezi pátým a osmým rokem. Je to typicky ten příběh, kde se dokonalá hlavní hrdinka zamiluje do někoho, kdo jí není souzen a nemůže s ním být, poté se objeví několik komplikací a pár neřešitelných problémů a nakonec všechno dobře dopadne a všichni žijí šťastně až do smrti. 

 Hlavní hrdinkou je krásná vlčice Kate, která se má stát alfou. Její otec jí domluví sňatek s vlkem z vedlejší smečky, s Garthem, aniž by o tom věděla. Kate se smyslem pro zodpovědnost svůj úděl přijme. Musí si Gartha vzít, aby sjednotila dvě smečky a mohli žít v míru a ve štěstí. Jednou ale ji a jejího kamaráda, omegu Humpreyho odchytí lidé a odvezou je do jiného národního parku, kde se mají rozmnožit. Kate se chce vrátit domů a vzít si Gartha, aby nevznikly problémy. Rozuzlení, které vás na konci čeká, taky není žádné terno.

CandyEve

Candy a Eve

HutchMarcel

Hut a Marcel

MoochPaddy

Mooch a Paddy

SaltyShakey

Salty a Shakey

SweetsTony

Sweets a Tony

Winston

Winston je největší a nejsilnější vlk z celé západní smečky. Téměř všichni vlci z něj mají úctu. Bylo by to ale lepší, kdyby nebyl pod pantoflem své ženy Eve. O národní park Jasper se dělí s dalším mocným vlkem, Tonym. Tony a Winston mají od rozdělení velké spory o potravu. Winston proto vymyslel, že by se měly obě smečky spojit a získávat potravu společně. Až jeho dcera Kate dospěje, vezme si Tonyho syna Gartha. Když Kate unesou lovci, Tony to bere jako zradu a chce se Winstonovi pomstít. Tonyho pohár trpělivosti přeteče, když zastihne Gartha s Winstonou druhou dcerou Lilly. Naštěstí se Kate vrátí, ale k svatbě nedojde. Tentokrát se boj opravdu začne. Boj vyděsí stádo karibu. Ti se řítí na obě smečky, ale Winston a Tony utíkají, jako praví vůdci, jako poslední. Winston má šanci utéct, ale pomůže Tonymu. Oba se octnou uprostřed stáda karibu. Odtamtud je zachrání Kate a Humphrey. Winston ji požehná a přesvědčí i Tonyho. Lilly a Garth spojí smečky a všichni jsou šťastní.

 

 

 

 

 

 

  Jméno: Kate (čte se Kejt)

Pohlaví: Samice
Rodina: Winston a Eve (rodiče), Lilly (sestra)

Zařazení: Alfa 

 Kate je moc krásná vlčice se zrzavou srstí a oříškovýma očima. Ví, že musí být Alfa všech Alf a proto musí být vážná a nezlomitelná, ale občas se prostě chtě nechtě zasmát musí. Jako Alfa cítí zodpovědnost za to, jak se smečce daří a také má opravdu silné vztahy pro svou rodinu.

 Kate je vlčice zrozena proto, aby byla Alfa. Je opravdu dobrá kamarádka Humphreyho, ale poté je poslána do Alfa školy a její city k Humphreymu trošku zeslábnou. 

Když se ze školy vrátí, je z ní schopná a silná alfa. Bohužel, při jejím prvním lovu je kořist vyrušena vlky z východní smečky a všichni karibu se splaší. Díky Katině rychlé reakci není nikomu ublíženo. Po útoku na vlka Kendua se dozví, že se má provdat za syna vůdce východních vlků, alfu Gartha. Není zrovna nadšena, ale bere to jako svou povinnost. Mají se poprvé sejít při vytí na měsíc.

 Když Gartha spatří, je okouzlena, tato počáteční reakce však rychle zmizí, když Garth začne vít. Vymluví se, že má žízeň a uteče. Cestou ji však odchytne Humphrey a vyptává se proč utekla. Kate se ho snaží přesvědčit že neutíkala, když v tom ji zasáhne uspávací střela a Huphreyho za okamžik též.

Když se probudí, je v železné bedně a vůbec neví, co se děje. Později zjistí, že jsou v Utahu a mají se ve zdejší přírodní rezervaci rozmnožit, zatímco humphrey je nadšený, kate se snaží přijít na způsob, jak domů. Husar Marcel jim poradí, že mají vlézt do kufru manželského páru, který má zrovna stejnou cestu. Když se zastaví na benzínce, musí si Humphrey odskočit, místo aby se vyčůral a vrátil zpět do auta se nechá zlákat košíčkem a proto jim auto ujede a oni se musí vydat přes horu k vlaku.
Kate je na Huphreyho naštvaná, ale cestou deštěm jí huphrey zachrání život, tak se opět udobří. Když jsou skoro na vršku hory, Humhrey si začne hrát s medvídětem, čímž rozzuří jeho maminku a další medvědy. Kate se snaží sebe i Humhreyho chránit, ale vůči medvědům je i ona bezmocná. rozhodnou se tedy pro úťek. Huphrey objeví kus kůry, na které by mohli sjet dolů k vlaku a utéct medvědům a zve Kate aby si sedla. Ta je zprvu nejistá, ale nakonec nemá jinou možnost. Díky Humphreyho zdatnosti tyto "sáňky" řídit a Katině rychlému chápání se stávájí dobrým týmem a vlak stihnou tak akorát. Kate si připustila, že se do Huphreyho zamilovala a proto s ním v noci ve vlaku i vyje. Když se dostanou zpět do jejich rezervace, svatba s Garthem může konečně začít. Kate i Huphrey jsou velice smutní, ale Kate ví, že to musí udělat. Ale nedokáže to. Uprostřed obřadu se přizná, že se zamilovala do omegy. A Garth též... Mezi smečkami vypukne šarvátka. A v tuto nejnevhodnější chvíli se splaší stádo karibuů a ti se ženou přímo na ně. Kate je udeřená karibuem a padá do bezvědomí. Huphrey, ještě před chvilkou odhodlaný chytnout vlak a nechat se vést do světa, si před ní stoupne a chrání jí vlastním tělem. Když se karibuové přeženou, Humphrey se snaží Kate probudit, ale nedaří sem mu. Vyznává ji svou lásku a poté žalostně vyje a přidávají se k němu obě smečky. Kate se znenadání probudí a vše je v pořádku. Tony i Winston svolí jejich vztah a vztah Gartha a Lily též. Obě smečky se spojí a všichni vlci jsou šťastní.

 

 

 

 

 Výsledek obrázku pro kate and humphrey

runt

Stinky

Claudette

 

Humphrey

Jméno: Humprey (čte se Hamfry)
Pohlaví: Samec
Rodina: Mooch, Shakey a Salty (kamarádi)
Zařazení: Omega

 

Jméno: Gart (čte se Gárt)
Pohlaví: Samec
Rodina: Tony (otec)
Zařazení: Alfa
Garth je syn vůdce (bosse) východní smečky Tonyho. Kvůli spojení smeček si má vzít Winstonovu dceru kate. Největší Garthovým problémem je, že nedokáže pořádně výt. Jeho vytí poškozuje sluch okolním zvířatům, a tak není divu, že je z toho Garth trochu deprimovaný.
 Když je Kate unesena, tak se začne Garth sbližovat s omega vlčicí Lilly, shodou okolností také dcerou Winstona. Jelikož je Garth alfa samec a lovec, nemůže s Lilly randit. Pak ho Lilly naučí výt. Přes všechno špatné se přenesou a skončí spolu.
 
Jméno: Lilly (čte se Lili)
Pohlaví: Samice
Rodina: Winston a Eve (rodiče), Kate (sestra)
Zařazení: Omega

Lilly

Jméno: Salty
Pohlaví: Samec
Rodina: Shakey, Mooch a Humprey (kamarádi)
Zařazení: Omega
 
Jméno: Shakey (čte se Šejki)
Pohlaví: Samec
Rodina: Mooch, Salty a Humprey (kamarádi)
Zařazení: Omega
 
Jméno: Mooch (čte se Můč)
Pohlaví: Samec
Rodina: Shakey, Salty a Humprey (kamarádi)
Zařazení: Omega

 

Jméno: Eve (čte se Íf)
Pohlaví: Samice
Rodina: Winston (manžel), Kate a Lilly (dcery)
Zařazení: Alfa
 
Jméno: Winston (čte se Vinstn)
Pohlaví: Samec
Rodina: Eve (manželka), Kate a Lilly (dcery)
Zařazení: Alfa 
 
Jméno: Tony
Pohlaví: Samec
Rodina: Gart (syn)
Zařazení: Alfa

dark kate - alpha-and-omega Photo

Jméno: Dark-Isly

Postava-DarkKate